Słownik Budowlany - najtaniej

Nasze słowniki to wynik 25 lat poszukiwań terminologicznych i konsultacji z inżynierami działającymi na międzynarodowym rynku budowlanym. Największy z nich, Słownik Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia - wyd. VI zawiera ponad 94 tys. haseł (zob. Blog autora). Słowniki dostępne są w wersji na PC i na Android.

Przejdź do słownikówRecenzje użytkowników

Tłumaczenia techniczne i przysięgłe

Nie ufaj dyletantom nastawionym wyłącznie na zysk. Skorzystaj z oferty tłumaczy z prawie 25-letnim doświadczeniem w branży budowlanej oraz innych dziedzinach techniki. Nasi tłumacze przysięgli nie uzyskali tytułu "z nadania" lecz zdali bardzo trudny egzamin. Napisz bezpośrednio lub zapoznaj się z referencjami i naszym zespołem

Referencje od klientów

Kontakt i ceny

Z wyprzedzeniem informuję o konieczności wprowadzenia drobnej zmiany w programie. Oczywiście zalecam użytkownikom pobranie nowej wersji programu do obsługi słownika (bezpłatny oczywiśćie) ze standardowego miejsca w sklepie (Ostatnia wersja programów dla posiadaczy wyd. VI - za darmo). 

Zmiana dotyczy wyszukiwania haseł przy zaznaczonym polu "znajdź tylko całe wyrazy". Ta opcja może utrudniać wyszukiwanie skrótów (których w słowniku jest naprawdę dużo, chyba ok. 3 tys.), z których sporo ma identyczne oznaczenie literowe - np. PC może oznaczać Portland cement czyli cement portladzki, polymer concrete czyli beton żywiczny/polimerobeton, beton zwykły czyli plain concrete, polycarbonate czyli poliwęglanowy, prestressed concrete czyli beton sprężony, pulverised coal czyli pył węglowy, point of curvature czyli punkt początkowy krzywej, oraz precast concrete czyli beton prefabrykowany. Aby te skróty rozróżnić przy kolejnych dodawałem liczbę porządkową w nawiasie i rozwiązanie to działało do momentu dodania funkcji wyszukiwania po całości wyrazu.

Teraz musimy zmodyfikować kod aby wyszukiwanie ignorowało cyferki, co mam nadzieję będzie stosunkowo proste, ale czekam jeszcze na odpowiedź programisty. O dostępności nowej wersji pinformuję osobno, mam nadzieję w ciągu najbliższych dni.

Z dobrych wiadomości - po mojej stronie słownik liczy 44642 hasła czyli zbliża się kolejna aktualizacja - 45 tys.!

Kontakt

Tel.: + 48 601 725 191

tlumacz@slownik-budowlany.pl

NAJWIĘKSZY SŁOWNIK BUDOWLANY I TŁUMACZENIA - 601 725 191

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem